hack-haber

21 Yaşındaki Kıbrıslı Hacker Sahtekarlık ve Gasp Suçlamaları Üzerine ABD'ye İade Edildi

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı, Kıbrıs Cumhuriyeti'nden iki suçlunun iadesini istedi - biri siber saldırı ve gasptan şüpheli bir bilgisayar korsanı, diğeri ise terör örgütü Hizbullah ile bilinen bağlantıları olan bir para aklayıcı.

Her iki şüpheli de (Lefkoşa'da yaşayan 21 yaşındaki Joshua Polloso Epifaniou) ve Lübnan vatandaşı olan 37 yaşındaki Ghassan Diab, geçen yılın başlarında tutuklandı ve geçen hafta sonu ABD'ye iade edildi.

İddianameye göre Epifaniou, Ekim 2016'da Phoenix merkezli çevrimiçi inceleme portalı Ripoff Raporuna (ROR) karşı bir brute force saldırı gerçekleştirdi ve ROR çalışanıyla ilişkili mevcut bir hesap aracılığıyla veritabanına erişmek için ROR'un giriş ve şifre korumasını başarıyla geçersiz kıldı .

Kasım 2016'da Epifaniou, ROR CEO'suna Epifaniou'nun ROR CEO'sunun hesabına yetkisiz erişimini gösteren bir videoya bir köprü ile e-postayla göndermeyi denedi ve 48 saat içinde çalınan ROR verilerini kamuya açıklamakla tehdit etti.

Ekim 2016 ve Mayıs 2017 arasında Epifaniou, şirkete şikayet kaldırma başına yaklaşık 3.000 ila 5.000 dolar ödemek isteyenlere ROR'un web sitesinde yayınlanan şikayetleri yasadışı bir şekilde kaldırmak için Glendale merkezli "SEO Şirketi" nde bir ortakla da çalıştı.

Mahkeme belgelerine göre, Epifaniou ve yardımcı komplocu, müşterileri için ödünç verilmiş ROR veritabanından en az 100 şikayeti kaldırdılar ve bu da SEO Şirketini 300.000 ila 500.000 $ arasında bir yerde kazanmış olabilir.
 


Yazar


Yorumlar Toplam Yorum Henüz yorum Yapan Yok


Yorum Yap


Scroll to Top