hack-haber

ABD Gizli Servisi, Siber Dolandırıcılık La Mücadele birimi kurduğunu Açıkladı

ABD İç Güvenlik Bakanlığı, Elektronik Suçlar Görev Güçlerini (ECTF'ler) ve Finansal Suçlar Görev Güçlerini (FCTF'ler), Siber Dolandırıcılık Görev Güçleri (CFTF'ler) olarak bilinen tek bir birleşik ağda birleştiriyor.

ABD Gizli Servisi tarafından oluşturulan (CFTF'ler) karmaşık siber özellikli mali suçları önlemeyi, tespit etmeyi ve azaltmayı amaçlıyordu.

Gizli Servis, pandemiye etkili bir yanıtı engelleyebilecek ve Amerikalılardan çalınan fonları geri kazanabilecek suç faaliyetlerini bozmaya ve caydırmaya odaklandı.

Siber Dolandırıcılık Görev Güçleri

Gizli Servis, cezai faaliyeti bozma ve caydırmaya yönelik çabaları araştırmaya ve çalınan fonları geri kazanmaya odaklandı.

Gizli Servis, yüzlerce çevrimiçi COVID19 ile ilgili dolandırıcılığı başarıyla bozdu, birkaç siber dolandırıcılık vakasını araştırdı, çevrimiçi çalınan COVID-19 test kitlerinin yasadışı satışlarını durdurdu, on milyonlarca dolar dolandırıcılığın ortaya çıkmasını engelledi ve ülke çapında liderlik ediyor ABD devlet işsizlik programlarını hedef alan büyük bir ulus ötesi işsizlik dolandırıcılığı planını araştırma ve bunlara karşı koyma çabası.

ABD Gizli Servisi Direktör Yardımcısı Michael D'Ambrosio, CFTF'nin oluşturulması, en son analitik teknikler konusunda eğitimli ve en son teknolojilerle donatılmış özel bir ajan ve analist kadrosu sunacak.

CFTFs oluşturulması sayesinde, Gizli Servis amaçları finansal olarak motive siber suçlar tüm temel araştırmalar için uzmanlık ve kaynakları ve en iyi uygulamaların yaygınlaştırılması okur paylaşan koordinasyonu geliştirmek için basın açıklaması .

Gizli Servis, yüzlerce çevrimiçi COVID19 ile ilgili dolandırıcılığı başarıyla durdurdu, birkaç siber dolandırıcılık vakasını araştırdı, çevrimiçi çalınan COVID-19 test kitlerinin yasadışı satışlarını durdurdu, on milyonlarca dolar dolandırıcılığın meydana gelmesini engelledi.
Yorumlar Toplam Yorum Henüz yorum Yapan Yok


Yorum Yap


Scroll to Top