hack-haber

Dmitry: Siber Saldırılara Yanıt Vermek İçin Yeni Teknolojilere İhtiyaç Var

Dmitry Medvedev, kolluk kuvvetlerinin, her gün gelişen siber saldırılara karşı yeni teknolojilere ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitry Medvedev, kolluk kuvvetlerinin, her gün gelişen siber saldırılara karşı yeni teknolojilere ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Medvedev yeni kaleme aldığı "Koronavirüs Salgını Sırasında Güvenlik İş Birliği" başlıklı makalede, hackerların yeni planlarının kolluk kuvvetleri tarafından engellemesi için yeni teknolojiler kullanılması gerektiğini söyledi.

Siber suçların ivme kazandığını söyleyen Medvedev, siber suçların, kolluk kuvvetleri tarafından hızlı bir şekilde yanıt verilmesi gerektiren bir konuma geldiğini, farklı ülkelerdeki kolluk kuvvetlerinin siber suçlara karşı iş birliği yapması gerektiğini söyledi.

Medvedev, COVID-19 salgınının siber suçlarda artışa neden olduğunu, bu süreçte insanların daha çok e-ticaret sitelerinden alışveriş yaptığını ve bu durumun hackerların dikkatini çektiğini söyledi.

Tüm dünyanın, siber suçlara karşı iş birliği yaparak küresel güvenliği sağlaması gerektiğini söyleyen Medvedev, "Hepimizin dijital alanda terörizm ve suçla mücadele konusunda yeni yasalar ve uluslararası sözleşmeler benimsemesinin zamanı geldi" dedi.
Yorumlar Toplam Yorum Henüz yorum Yapan Yok


Yorum Yap


Scroll to Top