hack-haber

Gmail Spam Filtresinin Açığıyla Miyonlarca Hesaba Spam E-postalar Akın Etti

Spam filtreleri çoğumuzun normalde hakkında pek düşünmediğimiz şeylerdir, e-posta sağlayıcımızı açarız ve önemli e-postalarımıza göz attıktan sonra oturumu kapatıp olduğu gibi bırakırız fakat arkaplanda çalışan e-posta spam ve zararlı içerik filtrelerine de pek çok şey borçluyuzdur.

Android Police tarafından farkedilen açıkta 1 Temmuz günü milyonlarca Gmail kullanıcısının hesaplarına gelen spam, promosyon ve güncelleme mailleriyle birlikte kullanıcıların Twitter ve Reddit'te şikayetleriyle fark edildi.

Rev. Emmy Kegler şu tweeti paylaşmıştı : "Gmail araması yapıp Twitter ve Reddit'te başkalarının da spama maruz kaldığını görmek garip bir şekilde teselli ediciydi."

Bir Google yetkilisinin açıklamasına göre hata şimdi giderilmiş ve pek çok kişinin spam ve promosyon mailllerine maruz kaldığı tasdik ediliyor. Açıklamanın devamında açıklara rağmen zararlı yazılım filtresi ve link korumaların tamamiyle fonksiyonel bir şekilde çalışmaya devam ettiği belirtildi.

Belli ki Gmail bu sorunun da üstesinden gelmiş gibi duruyor ve ünlerine pek zarar vermeden bunu başarmış durumdalarYazar


Yorumlar Toplam Yorum Henüz yorum Yapan Yok


Yorum Yap


Scroll to Top