hack-haber

Hackerlar 269 GB ABD Polis ve Füzyon Merkezleri Verilerini Sızdırdı

Bir grup hackist ve şeffaflık savunucusu, ABD genelinde 200'den fazla polis departmanından, füzyon merkezinden ve diğer kolluk kuvvetlerinden çalındığı iddia edilen 269 GB'lık büyük bir veri yayınladı.

Dublaj BlueLeaks , maruz veriler tarafından sızdırılan DDoSecrets grup resmi ve kişisel bilgiler ile son on yılda hassas belgelerin yüzbinlerce içerir.

DDoSecrets veya Dağıtılmış Sır Reddi, WikiLeaks'e benzer bir şeffaflık kolektifidir ve kuruluşun kendisinin asla veri sızmasına karışmadığını iddia ederken sızıntı ve bilgisayar korsanları tarafından gönderilen verileri ve gizli bilgileri kamuya açıklar.

Hackerist gruba göre, BlueLeaks dökümü "polis ve FBI raporları, bültenler, kılavuzlar ve daha fazlasını" içeriyor.

Aşağıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, BlueLeaks dökümünün hızlı bir analizi, veriler, belgeler, videolar, web sayfaları, metin dosyaları, e-postalar, ses dosyaları ve daha fazlası dahil olmak üzere milyonlarca dosya içerdiğini gösteriyor, ancak henüz kaç dosyanın sınıflandırıldığını ve herkese açık olması gerekmediğini araştırdı.

BlueLeaks'te sızan bazı uyarılar ve kılavuzlar , Minneapolis polisinin gözaltında olduğu sırada George Floyd'un ölümünden sonra ABD'deki son ülke çapında Black Lives Matter protestoları da dahil olmak üzere protestolar hakkında istihbarat içeriyordu .

BlueLeaks'te listelenen ABD ajanslarından bazıları şunlardır:
 

  • Alabama Füzyon Merkezi
  • Austin Bölge İstihbarat Merkezi
  • Boston Bölge İstihbarat Merkezi
  • Colorado Bilgi Analiz Merkezi
  • Kaliforniya Narkotik Memurlar Derneği
  • Delaware Bilgi ve Analiz Merkezi
  • FBI Houston Vatandaş Akademisi Mezunlar Derneği
  • FBI Ulusal Akademi Derneği Arkansas / Missouri Bölümü
  • FBI Ulusal Akademi Derneği Michigan Bölümü
  • FBI Teksas Ulusal Akademisi Derneği


Bu devasa veri kaynağı Ulusal Füzyon Merkezi Derneği (için web sunucusu Houston merkezli web barındırma şirketin 'Netsential Inc,' bir güvenlik ihlali kaynaklandığını görünen NFCA ) barındırıldığı, güvenlik blogcu Krebs bildirdi .

Füzyon merkezleri temel olarak yerel, eyalet, aşiret, bölgesel kolluk kuvvetleri ve federal kurumlar arasında istihbarat paylaşımını mümkün kılan, cezai ve terörist faaliyetleri algılama, önleme, soruşturma ve bunlara yanıt verme yeteneklerini en üst düzeye çıkaran bilgi merkezleridir.

NFCA, yaptığı açıklamada Krebs'e, "sızıntıdaki dosyaların tarihlerinin aslında yaklaşık 24 yıla yayıldığını - Ağustos 1996'dan 19 Haziran 2020'ye kadar - ve belgelerin adları, e-posta adreslerini, telefon numaralarını, PDF belgelerini, resimleri, ve çok sayıda metin, video, CSV ve ZIP dosyası. "

Netsential, bir tehdit aktörünün güvenliği ihlal edilmiş bir Netsential müşteri kullanıcı hesabından ve web platformunun yükleme özelliğinden yararlandığını ve Füzyon Merkezleri de dahil olmak üzere birçok ABD polis teşkilatı da dahil olmak üzere diğer Netsential müşteri verilerinden daha fazla faydalandığını doğruladı.

Netsential, NFCA kılığına girmiş sahte mızrak kimlik avı e-postaları göndererek saldırganlar tarafından fidye yazılımı ile hedeflenen kurbanları enfekte etmek için daha önce istismar edilen aynı web hosting şirketidir .
Yorumlar Toplam Yorum Henüz yorum Yapan Yok


Yorum Yap


Scroll to Top