saldirilar

Pek Çok Ünlünün Twitter Hesabı Bitcoin Dolandırıcılı Amacıyla Hacklendi

Bir saat öncesine kadar Elon Musk, Kayne West, Joe Biden, Bill Gates, Uber, Apple, Barack Obama, Natenyahu vb. pek çok ünlünün Twitter hesapları hacklenerek aşağıdaki mesaj paylaşıldı:

"All bitcoin sent to the address below will be sent back doubled! If you send $1000, I will send back $2000. Only doing this for 30 minutes."

"Aşağıdaki adrese gönderilen tüm bitcoinler ikiye katlanacak! Eğer 1000 $ gönderirseniz, 2000 $ geri göndereceğim. Sadece 30 dakikalığına bunu yapıyorum."

Bir saat öncesine kadar kullanıcılardan Crypto For Health domainine tıklamalarını isteyen hackerların adresine gönderilen 56.000 Dolara eşit bitcoin'e toplamda 232 aktarım işlemi ile ulaştığı öğrenildi.

Yakın zamanda Youtube ve Facebook sayfalarını hedeflemiş olan tahmini Rus Hacker grubunun da Twitter'a yapılan bu saldırının arkasında olduğu şimdilik varsayımlar arasında.

Twitter bir özür mesajı yayımladıktan sonra onay işaretli kullanıcıların bu problem çözülene kadar belirli bir süre paylaşımlarının engellendiğini belirtti. Şimdiye kadar paylaşılan mesajlarla 60.000'e yakın hesaptan toplamda 8.000.000 Amerikan Doları toplandığı iddia ediliyorYazar


Yorumlar Toplam Yorum Henüz yorum Yapan Yok


Yorum Yap


Scroll to Top