hack-haber

VirusTotal, Cynet'in Yapay Zeka Tabanlı Kötü Amaçlı Yazılım Tespitini Kendi Sistemlerine Ekler

Google'ın sahip olduğu ünlü çoklu antivirüs tarama hizmeti olan VirusTotal, son zamanlarda bir İsrail siber güvenlik firmasının yardımıyla eklediği yeni tehdit algılama özelliklerini duyurdu .

VirusTotal, kötü amaçlı yazılımları tespit etmek ve bunları otomatik olarak güvenlik topluluğuyla paylaşmak için şüpheli dosyaları ve URL'leri analiz eden ücretsiz bir çevrimiçi hizmet sunar. Yeni kötü amaçlı yazılım türlerinin ve örneklerinin saldırıları ile araştırmacılar, şirketlerini saldırılara karşı korumak için VirusTotal tarafından sağlanan hızlı keşif ve paylaşıma güveniyor.

VirusTotal, üyelerini önemli hasarlardan korumak için sürekli olarak yeni kötü amaçlı yazılım keşifleri akışına güveniyor. Otonom ihlal koruma platformunun yaratıcısı

Cynet , artık Cynet Tespit Motorunu VirusTotal'a entegre etti.

Bu ortaklığın faydaları iki yönlüdür. Birincisi, Cynet, şirketin tüm dünyadaki müşterilerini aktif olarak koruyan ML tabanlı algılama motorundan (CyAI) VirusTotal ortak ağı en son tehdit istihbaratını sağlar.

CyAI, VirusTotal'da bulunmayan yeni tehditler hakkında rutin olarak bilgi sağlayan sürekli öğrenen ve gelişen bir algılama modelidir. Birçok tedarikçi AI / ML modelleri kullanıyor olsa da, modellerin yeni tehditleri algılama yeteneği büyük ölçüde farklılık gösterir.

Cynet rutin olarak üçüncü taraf ve açık kaynak algılama platformlarından daha iyi performans gösterir ve altta yatan tehditlerin diğer çözümlerden gizli kaldığı durumlarda sıklıkla müdahale vakalarına güvenilir.

Örneğin, Cynet kısa süre önce büyük bir telekom sağlayıcısı için bir Olay Müdahalesi yürüttü. Cynet, VirusTotal veritabanında görünmeyen birkaç kötü amaçlı dosya keşfetti. 

Yeni keşfedilen bu dosyalar hakkındaki bilgilere katkıda bulunmak, tüm endüstrimizin daha iyi performans göstermesine ve işletmeleri siber saldırılara karşı korumasına yardımcı olur.

İkincisi, Cynet, algılama yeteneklerini ve doğruluğunu sürekli olarak geliştirmek için CyAI modelini bilgilendirmek için VirusTotal'daki zekayı kullanacak.

Cynet AI sürekli olarak gelişmekte, doğruluğunu artırmak ve zaten düşük olan yanlış pozitif oranını azaltmak için sürekli olarak yeni veri setleri öğrenmektedir. CyAI tarafından kötü amaçlı olduğu belirlenen dosyaların diğer sağlayıcılar tarafından kötü amaçlı olduğu belirlenen dosyalarla karşılaştırılması Cynet'in bulgularını hızlı bir şekilde doğrulamaya yardımcı olur.
Yorumlar Toplam Yorum Henüz yorum Yapan Yok


Yorum Yap


Scroll to Top